Furův Sound-System

Tak tohle je nynější Furův Sound-System. Lze to přes USB (5V atd.) měniče do autozapalovače dobíjet z 12V baterie.

Alespoň tak to funguje od Března do Září. Pak je nedostatek slunečných dní a jeden 100W (72W max. reálných) panel pak nestačí. (Ještě na to jedu notebook [adaptér do auta] a přes březí dny sekačku [měnič -> dobíječka -> 40V Li-ION baterie]). Přes léto nestačím slunci a v zimě je ho nedostatek.

A jak mám pro nedostatek vody sekat něco, co neroste? Vodu zadrž, pořiď nádrž! Jenže vážně nejsem mi(ni)str improvizace a prostředků se nedostává (a i tak se nám v té plachtě, která byla krytem pro dříví, množí komáři). Jezírko už nebude, akorát v něm fermentovala jablka – to byl pak nadšený pes, když jsem je vylovil ze dna. Tak snad abych to všechno, co nám tu leží, prolezl a zachytil tím vodu.

Hlavně si říkám: „Kdo vlastně ví, o čem to tu píšu?“ Píšu tu o vlastní neschopnosti recyklovat prostředky, které se mi nabízejí!

U ideálního solárního panelu si představuji životnost 120 let, kdy na jejím konci poskytuje 50% původní kapacity. A ať mi nikdo netvrdí, že elektřinou nelze tavit železo.

A když se tu tak zamýšlím nad větrnými elektrárnami a udržitelností – vždy mi vyjde jen nepotřebné plus pro jednotlivce na vrcholu. A ne, netoužím po totalitě, jsem jen obětí sběru informací s toužebným přáním po reflexi mocenských struktur, které upřednostní sebe, před přežitím všech. Zhýralí by měli upadnout v zapomnění a odplynout ve směs všech ostatních – to je přání udržitelnosti, tak jak ji vidí ti u moci. To co si myslím, že zhýralí by měli být pozvednuti mezi mocnost pro své myšlenky o toužebném přání o dokonalosti lidstva.

A musím vzpomenout Zeměžluč, že stačí jenom chtít. A kdo se tu s kým pere jak v pračce a následně je odstředěn. Je tu někdo kdo chce levici nebo pravici? Zrazení, opomenutí, bez sebereflexe o vlastním bytí. A vzpomínám na krásné, že důležité je se zúčastnit. Tohle je prostě show, na kterou si kdokoliv lístek nekoupil.

A není mi vše přirozené. A musím poděkovat úplně všem, jelikož z nich jsem vzešel. 12V přeci nezabíjí, jen to chce silné, nezávislé vedení. 😀 😉 Každého nejspíš pohltí, nebo při nejmenším ovlivní nějaká droga, i gdyby to měla být droga v podobě hormonů. A každý by si nejraději nekladl toho druhého za vinu. 😀

Samozřejmě – působíme to tu a tu všichni. 🙂 Tak snad po mě zůstane alespoň nějaký ten názor na svět v rámci relativistické schopnosti vnímat ojedinělé a ne vždy příjemné, jako to co vytrhává z letargie každodenního bytí a míří směrem vpřed, kdekoliv by se to mělo roztlouci o cokoliv před tím, nebo spadnout a rozbít se, o to co ho/jí či pronásleduje. (Ano „hojí“ či „pronásleduje“.)

Poděkovat všem a nezanevřít na kohokoliv. Děkuji vám všem a všichni jste mi vzorem a není důležité zda-li jste vzor kladný či záporný, přinášíte na svět, to co by nebylo jinak viděno zraky, které hledí žádným směrem. A můj zrak? Zkalený a zakalený.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code